Turistika v Říčkách – Orlické hory

Zimní turistika

Skicentrum Říčky díky své nadmořské výšce, moderní čtyřsedačkové lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a rozmanitosti a modernímu systému výroby technického sněhu se jedná o jedno z nejlepších středisek sjezdového lyžování v Orlických horách. Dále nabízí běžecké tratě v délce až 42 km.

Více informací na www.skiricky.cz

zimni01 zimni02

Letní turistika

Lanové centrum Říčky

Lanový park - (lanové centrum) je určen pro širokou veřejnost a nabízí adrenalinové zdolávání malého, středního či velkého okruhu, přejezd gravitační lanovkou nad Hlubokým potokem. Pro nejmenší máme připraven mini park, na kterém mohou za dohledu doprovázejících pilovat lezecký um. Doprovázející osoby jistě ocení, možnost posezení přímo v centru dění s možností občerstvení.

Internetové stránky lanového centra: www.lanovyparkricky.cz

Lanovy park

Rozhledna Anenský vrch

Rozhledna Anenský vrch (991 m) je jednou z dominant Orlických hor nacházející se nad obcí Říčky v jižní části tohoto pohoří. Jeho historie byla až do roku 1937 spojena s kaplí sv. Anny, kterou zde v roce 1766 postavil hajný Johan Kastner z Horní Rokytnice.

Více informací o rozhledně: rozhledny.webzdarma.cz/anensky.htm

Lanovy park

Tvrz Hanička

Patřila do systému předválečného opevnění budovaného ve 30. tých letech minulého století proti tehdejšímu rozpínajícímu se Německu. Stavěna byla v letech 1936 - 38 pražskou firmou Ing. Bedřich Hlava Riegrovo nábřeží 14 Praha II. Výstavbu řídilo Ženijní skupinové velitelství X. se sídlem v Rokytnici v Orlických horách. Stavební práce byly hotovy za 22 měsíců a náklady na výstavbu dosáhly částky 28 milionů předválečných korun. Své dívčí jméno Hanička dostala podle nedaleké osady a postavena byla jižně od kóty 985 Anenský vrch asi 7 kilometrů od Rokytnice v O.h. Velitelem Haničky byl jmenován mjr. pěchoty Jaroslav Mikuláš Novák, bývalý legionář a účastník bitvy u Zborova.

Více informací o pevnosti na internetových stránkách: www.hanicka.cz

tvrz01 tvrz02

Aquapark a koupaliště v okolí

V okolí naleznete i možnosti koupání a hrátek u vody. Na první fotce je Aquapark Ústí nad Orlicí, na druhé Krytý plavecký bazén Česká Třebová, dále Koupaliště Vamberk, Krytý plavecký bazén Ústí nad Orlicí, předposlední fotka je z Pastvinské přehrady a poslední fotka ukazuje zajímavý bazén v nedalekém Rychnově nad Kněžnou.